Zajímavosti | Václavské náměstí - místo s neobvyklou historií | Václavské náměstí, Praha 1

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Václavské náměstí je jedno z nejvýznamnějších a nejznámějších míst v Praze. Jeho historie je ale neobvyklá a plná zajímavých příběhů. Například zde byla postavena první rozhlasová vysílačka v Československu nebo zde byl uspořádán první nelegální koncert Rolling Stones v bývalém východním bloku.

Václavské náměstí v Praze je jedno z nejvýznamnějších a nejznámějších míst v celém městě. V minulosti bylo často místem důležitých událostí, jako například demonstrací během Pražského jara v roce 1968 nebo v roce 1989 během sametové revoluce. Nicméně, historie tohoto náměstí je plná zajímavých příběhů, které se často týkají i inovativních technologií.

Například na Václavském náměstí byla v roce 1923 postavena první rozhlasová vysílačka v Československu. Byla umístěna na střeše Domu U Černé Matky Boží a sloužila k vysílání kulturních a vzdělávacích programů. Tento krok byl průlomovým krokem v rozvoji rozhlasového vysílání a ovlivnil mnoho dalších zemí.

Další zajímavostí je, že na Václavském náměstí se konal první nelegální koncert Rolling Stones v bývalém východním bloku. Bylo to v roce 1990, krátce po pádu železné opony. Koncert se konal v hotelu Jalta a vstupenky byly nabízeny pouze skrze undergroundové kanály. Tento koncert se stal symbolem změn, které tehdy probíhaly v tehdejším Československu a je dodnes velmi populární u fanoušků Rolling Stones.

Václavské náměstí je tedy nejen významným a historickým místem, ale také plné neobvyklých příběhů a zajímavostí. Tento prostor přináší mnoho kulturních, technologických a společenských inovací.