Zajímavosti | Václavské náměstí - místo s neuvěřitelným podzemím | Václavské náměstí, Praha 1

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Václavské náměstí je jedno z nejznámějších a nejrušnějších míst v Praze. Ale má také tajemství pod zemí - pod náměstím se nachází rozsáhlé podzemí, které má neuvěřitelnou historii a zajímavé příběhy.

Václavské náměstí je ikonické místo v Praze a navštěvované turisty z celého světa. Nicméně, mnoho lidí neví, že pod náměstím se nachází rozsáhlé podzemí. Toto podzemí má bohatou historii a ukrývá mnoho zajímavých tajemství.

V podzemí Václavského náměstí se nachází mnoho historických prvků, jako například středověké sklepy, části hradby nebo dokonce i pozůstatky kostela. V minulosti bylo podzemí využíváno k různým účelům, jako například jako skladovací prostory, pivovary nebo dokonce i vězení.

Jedním z nejzajímavějších příběhů je ten o "Ondrovi z Poděbrad". Podle legendy byl Ondřej z Poděbrad uvězněn v podzemí a zde strávil více než 30 let svého života. Jeho osud se stal inspirací pro mnoho uměleckých děl, jako například divadelní hru nebo i píseň.

Dalším příkladem zajímavosti podzemí na Václavském náměstí je tzv. "Alchymistická dílna". Tato místnost byla objevena v roce 2003 a obsahovala stovky různých lahviček, kamenů a dalších prvků, které byly spojovány s alchymistickými praktikami.

Podzemí Václavského náměstí tak skrývá mnoho zajímavých tajemství a má neuvěřitelnou historii. Tento prostor představuje fascinující část Prahy a dodává mu ještě více hloubky a tajemství.